Kawiarnia na obrzeżach miasta (KAWA&STRAWA)


W poszukiwaniu kawiarni natrafiliśmy na tę, na wschodzie miasta. Zachęcał nas do niej facebook, a dokładnie Beza Olechowska. Los nam sprzyjał, nie tylko jej posmakowaliśmy. Zapraszam cię po więcej. 

Nawet jeśli nie bywasz w tej dzielnicy na stałe, warto zajrzeć i przekonać się jak zmienia się obraz kawiarni na uboczu aglomeracji.  

Organizacyjnie
Kawiarnia mieści się na Janowie, w Galerii Hetmańskiej, przy ul. Hetmańskiej 18. Jest usytuowana przy samym wjeździe, na parterze. Przeszklone otoczenie sprzyja wizualnym wrażeniom. A jeśli chcesz skorzystać ze świeżego powietrza, to na zewnątrz możesz siąść pod parasolem, na krześle, przy stoliku. 


Menu dla dzieci
Na miejscu znajdziesz propozycje śniadaniowe oraz desery, w tym lody. Na czas naszych odwiedzin, z menu dziecięcego, dla tych najmłodszych, polecają się np.: śniadania jajeczne lub kolorowe kanapki z avocado, burakiem czy serkiem kozim. W ofercie są także koktajle, lemoniady i soki. Podczas naszej wizyty największym zainteresowaniem cieszyły się jednak lody. 

 


Udogodnienia dla osób z wózkiem (dziecięcym)
Kawiarnia Kawa&Strawa mieści się na parterze, przy galerii. Dojazd do niej nie jest kłopotliwy. Możesz tu dotrzeć tramwajem, autobusem, samochodem lub pieszo. Zatrzymując auto na parkingu masz dostatecznie dużo miejsca aby wypakować dziecko i np.:wózek. Wejścia do lokalu są z tych szerszych. Zaplecze socjalne
Toaleta znajduje się naprzeciw wejścia. Bliżej prawej strony. Przed nią umiejscowione jest także krzesełko do karmienia, które możesz wykorzystać nie tylko do karmienia. W łazience jedna umywalka, która jest ustawiona na wysokości dla dorosłego. Mycie rąk małemu człowiekowi zajmie chwilkę dużej ale nie jest na tyle ciasno aby nie zmieścić się razem (dziecko/opiekun). Toaleta także zaaranżowana  jedynie dla dorosłego klienta. 

Obsługa
W kawiarni Kawa&Strawa zostaliśmy ugoszczeni przez dwójkę młodych ludzi. Bardzo przyjaźnie nastawionych, komunikujących się z klientem bez sztucznych formułek. Dodatkowo Pan przyjmujący zamówienie zasugerował skomponowanie własnej kawy. Stanęło na kawie o bazie espresso, z kakao i mlekiem. Pani zaś świetnie odnajdowała się w sugestiach kulinarnych sałatek, kanapek i dodatków, z których mogliśmy na miejscu skorzystać. 

 


Jedzenie i napoje
Napoje jakie sobie zażyczysz, zwłaszcza kawowe. Znajdziesz tu także lemoniady i koktajle. Z sałatek także bogata gama, a wraz z nimi różnorodne kanapki. Są także tarty, ciastka i bezy. Jak wspomniałam pokuszono nas kawą o ciekawych charakterze, bezą olechowską z figami (podobno specjalność zakładu), kanapką szefa. We wszystkich propozycjach wyczujesz świeżość i staranność podania. Solidny kawałek słodkiej bezy dobrze komponował się z czekoladową kawą. Zaś do kanapki z serem kozim, szynką parmeńską podane jako dodatek ogórki również były dobrze przemyślane. 

 


Podsumowanie
Kolejna kawiarnia na mapie naszego miasta, która kusi kolorowym menu i niezliczoną postacią kaw. Osiedle na którym została otwarta może sprzyjać spotkaniom z przyjaciółmi, dziećmi, i rodziną. Z uwag jakie moglibyśmy dodać, to kłopotliwa ilość krzesełek do karmienia, w ilości jednej sztuki. W przypadku spotkań z dwoma niechodzącymi maluchami może pojawić się problem. Smaczne jedzenie, przemyślany wystrój i dobrze oświetlone miejsce. Jeśli będziesz w pobliżu już wiesz czy odwiedzisz to miejsce. 

Więcej informacji o Kawa&Strawa znajdziesz na ich profilu facebook

 

Napojeni i bogatsi o nowe doznania smakowe, serdecznie cię pozdrawiamy!

Wszystkie zdjęcia są autorstwa ZdrowiwŁodzi.

Komentarze