Miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom (Zabawa Park - Rodzinny Park Rozrywki)Chciałabym wam dzisiaj opowiedzieć o zdrowo spędzonym czasie w pewnym miejscu. Dlaczego zdrowo spędzonym? Powierzchnia tego placu ma 3000 m2. Liczy sobie kilka sal na przyjęcia rodzinne, co najmniej trzy sektory zabaw dla dzieci najmłodszych, inne sale zróżnicowane ze względu na wiek, i miliony kolorowych piłek dookoła. Jest gdzie biegać! Może nie będę tak skracać, opiszę po kolei. 

Na blogu nie tylko kulinaria, będzie też zdrowo w Łodzi. Jak aktywnie spędzić tu czas z maluchami i starszakami, a przy tym samemu się nie nudzić? Zapraszam was po relację z miejsca, które nazywa się Zabawa Park - Rodzinny Park Rozrywki. 


Ogromny "plac zabaw" mieści się w budynku obok Banku PKO, przy ul. Piłsudskiego 153. Wejście jest definitywnie od ul. Niciarnianej, tak dla wyobrażenia. Windą lub schodami przemieszczamy się na pierwsze piętro. Winda pomieści wózki bliźniacze, a także przyczepki rowerowe.
Sala zabawa wita nas ogromnymi ślizgawkami i wielkim napisem Happy Birthday. Wokół mnóstwo kolorowych piłek, labirynty zaciemnione mniej lub bardziej, bujające się koniki, i czerwona karuzela. Przy recepcji witają cię dwie osoby, po jednej stronie blatu obsługa żegna klientów i wypuszcza przez bramkę, a na drugim jego końcu wita nowych użytkowników sali i pobiera opłaty. Opłacając wejście korzystamy z kilku opcji: 

  1. całodniowe wejście od poniedziałku do piątku
  2. całodniowe wejście w weekend
  3. aktualna oferta sali 


Wchodząc na salę otrzymujesz bransoletkę i skarpetki antypoślizgowe. W szatni, w szafce z kluczykiem zostawiasz swoje wierzchnie ubranie, obuwie. Tuż za bramką czeka na ciebie instruktor, który oprowadza po przestrzeni, informuje o regulaminie i zasadach jakie panują w tym miejscu. Polecam zaczerpnąć języka, to bardzo ułatwia poruszanie się po placu, a także otwiera nam rodzicom/opiekunom drogę do lepszej zabawy z dzieciakami. Miejsca, w których dorośli powinni być przy dzieciach bezwzględnie, ślizgawki na których opiekunowie powinni asystować swoim pociechom, trampoliny na których bez problemu mogą skakać wszyscy. 

Sala przygotowana jest dla dzieci w różnym wieku. Na jej powierzchni znajdziesz strefę malucha, dwie obok sceny, na której odbywają się animacje i występy. I jedną tuż przy parku linowym. Oczywiście są to sektory nazwane i wytypowane przez obsługę, śmiało dodam, że maluchy mogą bawić się w jeszcze innych strefach.

Trampoliny, park linowy, labirynt, scena, to najbardziej widoczne i liczne w akcesoria miejsca w sali zabaw. Trampoliny podzielone są na te do lat trzech, i na te dla starszaków. Park linowy, jak zaznacza obsługa, jest zdecydowanie dla dzieci w wieku szkolnym. Tutaj decyduje koordynacja ruchowa, wiek, utrzymanie równowagi, i oczywiście opieka rodzica. Przyznam ci się, że dwóch uczestników dwunastomiesięcznych skorzystało z tej strefy i byli bardzo zadowoleni. Także granice wiekowe są umowne, a pod opieką rodziców można spokojnie zwiedzić całą salę. 


Oprócz typowych stref malucha, znajdziesz jeszcze: sale urodzinowe, powierzchnię z automatami do gier (użytkowanie bezpłatne), pole do zabaw, kolorowania, malowania buzi, drogę do toalety i miejsca dla opiekuna z dzieckiem. Okolice automatów do gier są znakomite i bezpieczne do poruszania się dzieci, i nie tylko :),  na samochodach, twistcarach i miniciężarówkach.


Toalety i pokój karmienia piersią to element bardzo istotny, zwłaszcza gdy na sali spędzisz kilka godzin. Przed wejściem do toalet zakładasz kapcie, dla higieny własnej i poczucia czystości innych. Obok toalet jest pokój dla opiekuna z dzieckiem gdzie możesz: 
  1. nakarmić dziecko piersią, jak i z butelki (dość długa sofa umożliwia karmienie piersią nawet na leżąco)
  2. przewinąć, przebrać dziecko 
  3. odświeżyć siebie i dziecko
Z rzeczy, których mnie zabrakło to krzesełko dedykowane dla malców w wieku poniżej roku. Bo w czasie przebrania jednego młodzieńca, drugi rękoma poznawał większość zakamarków pokoju. Taki wiek, taki klimat. :P 

Po umyciu rąk młodzieży, powitała nas restauracja. Strefa duża, długa, stylowa, z fotelikami do karmienia dla maluchów. Niestety dla dzieci nieco starszych, które nie mieszczą się do "ikeowskich" siedzisk, stoły i oddzielająca je przestrzeń do siedzenia mogą okazać się niekomfortowe. Zamówienie przyjmują kelnerzy, a rachunki regulujesz za pomocą bransoletki. I tu kolejna uwaga: rozwiązanie trafne z bransoletką., bo nie martwisz się o kasę. Jednak gdy kolejka długa, a brzdące rozemocjonowane, czekanie na "piknięcie" bransoletki może wydawać się niewygodne.Wreszcie menu! 
Karta uwzględnia tradycyjną kuchnię jako "główne potrawy" i "zupy". Znajdziesz także posiłki kuchni śródziemnomorskiej typu pasta, pizza i sałaty. Są także "zakąski" rozumiane jako sandwiche, burgery oraz pałeczki serowe i pałeczki z kurczaka. 
Napoje do kupienia w pojemnościach od 0,25 l i większe. Dla dzieci pojawiają się, wedle życzeń rodziców, soki butelkowane, wody smakowe oraz soki "Kubuś". 
Z deserów są lody gałkowe, naleśniki, ciasta kruche. Naleśniki pierwsza klasa! Uważam, że na spokojnie dzieci w wieku 1+ zjedzą coś z rodzicami w tym miejscu. Dlaczego zaznaczam ten wiek i tę możliwość?

Otóż, na terenie Zabawa Park, nie możesz wnosić własnego picia i jedzenia. Wyjątek stanowią dzieci do 1,5 r.ż.

Mankamentem wartym poprawienia, dla mnie jako uczestnika, była zbyta głośna muzyka. Zwłaszcza, że gdy bliżej było zamknięcia sali i mniej uczestników zabaw, przeszkadzała ona bardziej, niż umilała czas.
Obsługa Parku jest niezwykle gościnna, uprzejma i zorientowana. Widać, że na terenie sali są strefy za które, każdy z nich jest odpowiedzialny: recepcja, restauracja, sala, sektory, scena. 

Podsumowując wizytę, wrócę tam. Tym razem, zabiorę ze sobą jeszcze więcej dzieci i dorosłych, ci ostatni też niech mają coś z życia!

Więcej informacji bieżących znajdziesz tutaj: oficjalny FP Zabawa Park

Udanego wypadu! 

Komentarze