Restauracja tajska. Nie dla wszystkich dzieci!Zapraszamy cię do lokalu, w którym dzieci i rodzice bywają. Jednak w naszym przekonaniu albo dzieci do pierwszych urodzin albo po czwartym zdmuchnięciu świeczek na torcie. Restauracja zasługuje na miano przychylnego rodzinom z dziećmi właśnie w tych granicach wiekowych. O tym dlaczego tak uważamy przeczytasz poniżej. 

Restauracja tajska mieści się na rynku Manufaktury, bliżej jej centrum handlowego. Wieczorem w piątek było w niej zdecydowanie więcej ludzi niż w pozostałych restauracjach. Zbieg okoliczności?


Organizacyjnie
Restauracja przy rynku, kusi widokami. Oczywiście gdy pogoda sprzyja a dzieci chcą się bawić na zewnątrz lub słuchać muzyki, która dobiega własnie z plaży Manufaktury. Termin naszej wizyty przypadł na wakacyjny wstęp weekendu, jak się domyślasz głośnej muzyki nie brakowało. Mamy wrażenie, że cała ul. Ogrodowa słyszała disco z plaży. Jednak nie o tym. 
Restauracja mieści się na parterze, a wejście do niej jest na tyle szerokie, że spokojnie zmieścisz się do niej wózkiem. Długi korytarz prowadzący do baru także nie powinien stanowić problemu z poruszaniem się z maluchem. Hot Spoon, to miejsce gdzie możesz spróbować kuchni tajskiej, na dwóch kondygnacjach. Część na piętrze jest mniej wygodna dla osób z dziećmi. 


Takie widoki i pogodę mieliśmy tego dnia. Co ciekawe strawa tajska mocno nas rozgrzała, a ulewa zdążyła się skończyć. Nie ma nic lepszego niż ciepłe trzewia, w ochłodzenie, które nastąpiło na wieczór. To był początek dobrego. :) 

Menu dla dzieci
I teraz troszkę namieszamy. Oczywiście ono istnieje, jednak liczysz na obiektywną ocenę więc dodamy, że niestety tylko w naszej wyobraźni. Jeśli skupiamy się na menu dla dzieci, które mogą pojawić się na miejscu wraz z rodzicami to takie menu nie istnieje. Natomiast dzieci starsze niż trzy,cztery lata uświadczą zestawów z mięsem i frytkami, w tym sosu na bazie majonezu. Sam zdecyduj czy takie menu cię interesuje. Na zdjęciu poniżej, wieprzowa przekąska w słodko-ostrej nucie, która pozytywnie zapadła nam w pamięć. I właśnie ta propozycja z powodzeniem może być elementem głównego dania dla dziecka starszego. Choć nie pochodzi ona z zakładki "menu dla dzieci".

 


Udogodnienia dla osób z wózkiem (dziecięcym)
Jak już wspominaliśmy restauracja tajska mieści się na rynku Manufaktury, i spokojnie się do niej dostaniesz. Schody i podjazdy nie stanowią problemu, a otwarty "ogródek" może być tylko na plus, gdy dziecię będzie chciało być na świeżym powietrzu. Niestety druga część lokalu, na piętrze, to już wyzwanie. Wysokie ale szerokie schody to jedno, zaś oblężenie na sali w godzinach szczytu i brak przestrzeni dla dzieci, to drugie. Kącik dla dziecka znaleźliśmy przy barze, taki dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zaplecze socjalne
Toalety znajdziesz na parterze, przy barze. Bez problemów dojedziesz do nich wózkiem. Jednak wejścia nie planuj z większą torbą akcesoriów niemowlęcych, może wam być za ciasno. Przewijak, jak na zdjęciu mieści się tuż nad toaletą. Wokół masz do dyspozycji kosmetyki dla osób dorosłych (mydło, krem, chusteczki). Umywalki ustawione na poziomie osoby dorosłej, stąd nasze sugestie, że mycie małych rączek wygodniejsze będzie, gdy twoje dziecko sprawnie myje ręce. Z uwag dotyczących toalet, te dla kobiet znajdziesz bliżej baru, natomiast męskie są na sali, przy wejściu do restauracji. 
W restauracji, do dyspozycji są dwa foteliki dla dzieci. Dzieci do trzech lat powinny zmieścić się w krzesełku do karmienia (zdjęcie poniżej). 


 

Obsługa
Mieliśmy okazję poznać bliżej Panów obsługujących nasz stolik. Jeden z nich bardzo dobrze zorientowany w menu lokalu. Odnieśliśmy jednak wrażenie, że za nasze zamówienie odpowiada o kilka osób za dużo ponieważ doszło do sytuacji, w której część z nas dostała zamówione jedzenie, a niektórzy czekali lub pomylone zostały zamówienia. Chaotyczna obsługa czy kuchnia miała za dużo zamówień? Efekt był jeden, za dużo zamieszania. 
Jedzenie i napoje
Ten punkt dodaliśmy celowo, bo to ostatni parametr wizyty, który nas ujął! Było aromatycznie, smacznie i świeżo. W temacie menu dla dzieci starszych jak i rodziców nie możemy odjąć żadnej gwiazdki. Smaki wyczuwalne, z każdym kęsem inne, by na końcu sprawiać wrażenie jedności. Było co prawda ostro ale kuchnia tajska, z czegoś słynie, prawda? Napoje firmowe jak lemoniady również godne polecenia, jeśli lubisz ostrzejsze nuty. 

 


Podsumowanie
Poziom lokalu oceniamy bardzo wysoko. Wystrój, wnętrza, sposób podania posiłków. Jest to miejsce warte odwiedzenia przez mieszkańców Łodzi, którzy chcą poznać tajską kuchnię w naszym mieście. Oryginalne wykonanie przez tajskich kucharzy, na miejscu przy przeszklonej kuchni tylko zachęca. Dla tych, którzy obawiają się ostrości dań, pojawiła się opcja "europejskiego przyprawiania" zapewne po to by jeszcze więcej osób mogło tam wejść i spróbować dań. Wyjście z dzieckiem jeszcze niechodzącym oraz dziećmi starszymi uważamy za trafione, ze względu na rodzaj udogodnień oraz oferowane dla najmłodszych menu. Jednak rodzice z dziećmi powyżej roku, wulkanami energii albo takimi, które nie lubią restauracyjnych, klimatycznych, lekko przyciemnionych miejsc mogą się umęczyć. Mimo wszystko pozostaje jeszcze jedna opcja! Idźcie tam sami, na romantyczne wyjście we dwoje. To przecież będzie nadal rodzinnie, tylko w lekko okrojonym składzie. 

Jeden dorosły kompan wygląda na chętnego :D może u ciebie też się sprawdzi?! Więcej o restauracji możesz poczytać na stronie internetowej, a poznać bliżej menu jakie serwują ci egzotyczni kucharze na facebooku restauracji

Wszystkie zdjęcia są autorstwa ZdrowiwŁodzi. 

Komentarze