(Drobna) aktywność fizyczna w parowozowni i fotorelacja

Każda z Nas pisze o zdrowym trybie życia, zdrowym żywieniu, aktywności fizycznej, zdrowiu psychicznym etc. Przy okazji dzisiejszego wpisu, w myśl zdrowego podejścia do życia, chciałam się podzielić z Wami wrażeniami z wycieczki do parowozowni, która owocowała w aktywność fizyczną oraz doznania estetyczne. Mam nadzieję,że przystaniecie na chwilkę  i rozmarzycie się tak, jak ja podczas tego trzygodzinnego spaceru.

 

Jeśli czytacie dalej....zdjęcia pochodzą z parowozowni w miejscowości Wolsztyn. Droga do niej zajęła mi 5 godzin w jedną stronę, ale warto było :) To jedyne takie miejsce w Europie gdzie można zobaczyć czynny parowóz wyruszający w trasę z planowym pociągiem osobowym!


Nie jestem wielkim fanem pociągów itp. ale obcowanie z takim ogromem żelastwa naprawdę mnie poruszyło. Przez chwilę cofnęłam się w czasie, gdy z bliska obserwowałam załadunek lokomotywy, drobne naprawy i wjazd na tzw.kanał.

Trafiały się i takie eksponaty,jak ten wyżej, rodem z horroru! Droga do pokonania,na terenie parowozowni też nie była najkrótsza, choć Wy pewnie biegacie na dłuższe dystanse. :)


Zdrowie to też umiejętność relaksu, odstresowania się, poświęcenia się pasji. Zapewne większość z Was się ze mną zgodzi. Ja właśnie tak odczułam tą wycieczkę. Chwila odpoczynku...czego i Wam życzę (szczególnie studentom po niedawnej sesji :))


Nie zasypuję Was już zdjęciami, choć to tylko namiastka tego,co ujęłam w kadrze. Może kogoś zachęcę do zwiedzenia tamtejszych okolic,a jak nie to chociaż do wyjścia na spacer. Uprzedzam....jeśli będzie dłuższy niż 3 godziny weźcie ze sobą kanapkę na drogę :D 

Komentarze

 1. Ładne zdjęcia. Te maszyny mają swój urok.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie widziałam parowozu z bliska ;) Można się rozmarzyć o jakiejś podróży...

  OdpowiedzUsuń
 3. Spacery, ach uważam że to najprzyjemniejsza forma aktywności fizycznej ;)
  Zdjęcia fantastyczne

  OdpowiedzUsuń
 4. zdjęcia rewelacyjne! spacer to zawsze kilka punktów dodatkowych zaliczanych do ruchu, super.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli przeczytaliście, byliście tutaj, to dajcie znać. Dziękuję za Wasze komentarze.