Bo Dziewczyny z Częstochowy są the best.
Jak już Wam wspominałam na facebooku wybierałam się do Częstochowy, do jednej ze szkół na zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania. Spotkałam się z serdecznym przyjęciem osób popierających ideę jaką propaguję czyli zdrowe odżywianie, które nie musi być nudne.
W ciągu kilku dni spotkałam się prawie ze wszystkimi klasami gimnazjalnymi, od pierwszych po trzecie. Wszyscy słuchacze i rozmówcy byli naprawdę spostrzegawczy i zorientowani w tematyce dietetyki. Los chciał ażeby wykłady z warsztatami poprowadziła kobieta dla kobiet. Czyli moja dyskusja z młodymi dziewczętami o żywieniu, dietach, kaloriach, śniadaniu i piramidzie.
Stało się tak ponieważ takie wynagrodzenie otrzymały dziewczęta za swój udział w badaniach antropometrycznych jakie odbywały się jednocześnie w tej szkole, w ramach programu PTD (o programie przeczytasz tutaj).
O takim przebiegu wydarzeń zadecydował dyrektor szkoły.

Z grupą dziewcząt z klas 2  na zdjęciu poniżej. Dyskutowałyśmy o zasadach zdrowego odżywiania, o piramidzie, o grupach produktów spożywczych, i częstotliwości ich spożycia. Myślę,że podczas tych zajęć, dziewczęta miały okazji pomyśleć o tym, co najlepiej jadać a czego unikać, bądź zmniejszyć gramaturę w jadłospisie.
Było spontanicznie :)


Z klasami pierwszymi i trzecimi podjęłyśmy rozmowę o roli śniadania w codziennej diecie. I właściwie to jak je komponować. Słuchaczki opowiadały co jedzą najczęściej, wśród nich znalazły się te, które szczerze przyznawały,że ich jadłospis nie wygląda tak, jak powinien. Na koniec analizowałyśmy jakie produkty powinny znaleźć się w menu, a konkretniej na śniadanie. Dziewczyny dowiedziały się także,że witaminy i owoce to klucz do zachowania młodości, utrzymania zdrowej sylwetki i dobrego samopoczucia.
A poniżej z klasą "ogórkową" i jakie śliczne dzióbki nam wyszły na zdjęciu :P


Z kolei tutaj z klasą "mandarynkową" :) 

I tak kończąc na zdjęciach grupowych mogę rzec,że to był bardzo mile spędzony czas. Z grupą "silnej płci" czyli KOBIET! I tak trzymać Dziewczyny, zdobywajcie wiedzę i wierzcie,że chcieć to móc!

Dziękuję wszystkim przychylnym osobom, które sprawiły,że wydarzenie miało miejsce, w szczególności pani mgr Sylwii (Katarzynie) Solskiej (na zdjęciu po lewej).


Pozdrawiam wszystkie uczestniczki spotkania!
Zapraszam do komentowania i wspominania!


Komentarze