Coca-Cola- nowy napój

Coca-Cola, zielony biznes

Coś nowego w dziedzinie napoje kolorowe, dlaczego? Dotychczas czarny napój dosładzano cukrem, aspartamem, cyklaminianem sodu, acesulfamem K. Teraz w wersji zielonej zastosowano: stewię.
"Stewia (stevia rebaudiana bertoni) to roślina, która jest jedną z ok. 240 gatunków ziół i krzewów z rodziny słonecznika (Asteraceae), pochodzi z subtropikalnych i tropikalnych regionów Ameryki Południowej, uprawiana ze względu na optymalne warunki rozwoju przede wszystkim w Paragwaju. Gatunek Stevia rebaudiana, powszechnie znany jest jako “słodki liść” w jez. angielskim “sweetleaf” i jest powszechnie uprawiany dla jej słodkich liści. Stewia używana jest jako naturalny susz oraz w postaci glikozydów stewiolowych tzn. ekstraktu z roślin stewii."
Więcej informacji o stewii znajdziecie tutaj

Powracając do nowej coca-coli. Napój ma mieć 108 kcal w 600ml. Nowa pojemność, mniejsza kaloryczność. "Normalna" coca-cola ma pojemności 250ml, 330ml, 500ml i więcej, a kalorie to od 240 kcal w górę;przyjmując, że porównujemy napoje o zbliżonej pojemności 600ml (nowy napój) vs 500ml (stara wersja).
Produkt wprowadzony zostanie na rynku argentyńskim, z czasem może trafi i do Nas.Czy uważacie, że zmieni to oblicze napoju na bardziej zdrowe?

Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie tu.

Źródło:
Coca-Cola na zielono - Onet Biznes

Komentarze